Na kole dětem

Ve čtvrtek 2. května se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili přednášky Josefa Zimovčáka. Josef Zimovčák zapojil děti do programu. Děti odpovídaly na otázky, vystupovaly na pódiu. Poznaly, co obnáší jízda na vysokém kole, jak se na něj nastupuje a jak se z něj padá.

Nadační fond Na kole dětem podporuje děti, které prošly náročnou onkologickou léčbou. Fond přispívá na akce, které podporují návrat nemocných dětí do běžného života. V letošním roce se koná 10. ročník veřejné cyklistické akce Na kole dětem. Startuje se v Aši 29. května a končí se 8. června ve Znojmě. Zúčastnit se může opravdu každý, stačí se během trasy připojit do pelotonu a pokračovat s ním v cestě. Je třeba dodržovat jasná pravidla. Na hlavě musí mít každý účastník cyklistickou helmu, jezdí se zásadně po pravé straně vozovky a maximálně ve dvojicích. V čele pelotonu jede Josef Zimovčák na vysokém kole a je následován ostatními cyklisty.
Startovné je dobrovolné. Přispět lze i nákupem věcí u stánku pořadatelů. Lze si koupit trička, ponožky, náramky, reflexní pásky a další. Jedná se o výjimečný sportovní projekt, který pomáhá nemocným.
Děti se od pana Josefa Zimovčáka dozvěděly mnoho zajímavého, pobavily se a odnesly si  i morální poučení do života.