Světový den zvířátek

družina-n

Světový den zvířat, který je každoročně oslavován i v naší školní družině a klubu, připomíná patrona všech zvířat sv. Františka z Assisi. Tento světec proslul velkou láskou ke zvířatům. V nejrůznějších koutech světa probíhá vždy kolem 4. října, kdy v roce 1226 sv. František z Assisi zemřel, oslava života zvířat ve všech jeho podobách. Lidé se zamýšlejí nad významem přátelství se zvířaty, která nám pomáhají, dávají smysl našemu životu a obohacují nás.

Scházíme se odpoledne na školním dvoře a máme připravenou soutěž na oslavu našich zvířátek. Současně se soutěží bude probíhat i ZOOlympiáda. V té budeme pokračovat ještě i zítra. Po krátkém slavnostním zahájení se rozdělujeme na skupiny a přistupujeme k soutěži. Ve skupinách si vytvoříme soutěžní družstva po čtyřech, a jejich výsledky zahrneme součtem do bodování skupin. V první soutěži nám půjde o naše znalosti z říše zvířat, formou kvízových otázek a odpovědí. Tak uvidíme, jak to dopadne. V druhé části řešíme obrázkovou křížovku a ve třetí části v textu hledáme názvy zvířat. Odpoledne velmi rychle uteklo a my již čekáme na výsledky. Jak to tedy dopadlo?
1. místo – skupina 2
2. místo – skupina 1
3. místo – skupina 4
4. místo – skupina 3
5. místo – školní klub
Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme. Dále jsme vyhodnotili nejlepší jednotlivce. Jak to dopadlo?
1. místo – Zuzka Prokopová, Mathias Ulrych, Anna Tercjaková
2. místo – Lukáš Hána, Honza Sopr, Klárka Trojanová, Matěj Kolman
3. místo – Matěj Voldán, Matouš Melichar, Dan Lemos, Martin Zajíc, Šimon Foltýn, Marie Povolná, Míša Raffayová,Tobiáš Gruber, Filip Lundquist, Radimír Veselý
Tito jednotlivci opravdu ukázali své znalosti. Blahopřejeme!