Týden lesů pokračuje

Ano, je to tak, Týden lesů má své pokračování i v naší školní družině. I dnes změříme ve skupinách své znalosti o lese, neboť les je náš skutečný kamarád.

Po skončení vyučování odcházíme všichni do jídelny na oběd a pak již rovnou ven. Pokračujeme v souboji soutěží v rámci Týden lesa. Dnešní den zčásti jsme strávili v přilehlém parku, pak jsme opět odcházeli na ovál k Berounce. Rozdělujeme se do čtyř skupin, ze svého středu si určujeme kapitána družstva a jdeme do boje. V prvním úkolu jsme obdrželi jehličnaté větvičky stromů a měli jsme zjistit jejich názvy. Tolik na rozjezd a pak ještě něco zajímavého, ale lehkého. Obdrželi jsme bludiště, ve kterém se musí lesník dostat za lýkožroutem do jejich lapačů, aby je mohl zkontrolovat. Třetí úkol byl o něco těžší. Naším úkolem bylo ve veršované hádance dokončit správnou odpověď tak, aby vznikl rým a verše se rýmovaly. Celkem jsme měli 18 hádanek. Ve čtvrtém úkolu jsme v osmisměrce hledali výrazy. Poté jsme si zkontrolovali správné odpovědi a dopsali další body. A jak dopadl dnešní den na body?
1. místo – 4. skupina 89 bodů
2. místo – 3. skupina 82 body
3. místo – 2. skupina 75 bodů
4. místo – 1. skupina 58 bodů
Vyhodnocení celého týdne proběhne na úplný závěr, kdy se sečtou body za všechny dny, a vyhlásíme vítěze. Při některých soutěžích jde jak o rychlost, tak ale i o správnost. Všichni se opravdu snaží, aby jejich výsledky byly co nejlepší.