Větrníkový den byl vyhodnocen

21. listopadu se každým rokem koná „Větrníkový den“. Tento den si připomíná celá Evropa a pořádá ho Klub CF. Jde o podporu nemocných CF, kterých v současné době u nás žije kolem 600. Všechna oddělení si na tento den připravují výrobu větrníků, které se pak všichni najednou snažíme rozpohybovat. Tím si připomínáme nemocné děti, které mnohdy takovou možnost nemají. Tato akce se v naší družině stala tradiční.

Tento den 21. 11. 2018 jsme si opět v družině připomněli a společně s našimi větrníky se vyfotili. Připomněli jsme si, jak těžký je asi život těchto dětí a my s nimi sympatizujeme. Přejeme jim každým rokem, aby se jejich zdravotní stav stále zlepšoval. Jaké letos bylo překvapení pro nás, když 7. prosince došel naší paní vychovatelce tento e-mail:

„Dobrý den,
ráda bych Vám jménem Klubu CF mnohokrát poděkovala za účast během Větrníkového dne pořádaného na podporu nemocných CF. Hromadnou fotografii z Vaší ŠD jsme vybrali jako výherce 1. místa v kategorii skupina s větrníky.“

Překvapení, že? Paní vychovatelka na e-mail odpověděla a tím jsme si všichni mysleli, že je definitivně tato akce uzavřena. Druhé překvapení však přišlo dnes, 20. 12. 2018, kdy v našich odděleních byly vánoční besídky. Přesto než začaly, všichni jsme se sešli v družině Veverušáků, kde nás vedoucí vychovatelka seznámila s došlým e-mailem, ale dvakrát větší překvapení, s tak velkého balíku, který doputoval na naší družinovou adresu. Zástupci jednotlivých oddělení převzali balík a nastalo velké rozbalování. Co jsme dostali? Pexesa, bublifuk, nafukovací míče, knihu pohádek, vonnou svíčku a další drobnosti. Velkým překvapením však byla veliká hra, která zůstane v družině Veverušáků a hrát ji mohou děti ze všech oddělení. Ostatní odměny jsme si spravedlivě rozdělili a všichni moc za ně děkujeme. Po skončení jsme se všichni rozhodli, že uděláme ještě jednu společnou fotografii nejen s dárky, ale i s našimi větrníky. Všechny děti se svými vychovatelkami přejí všem krásné Vánoce a děkují za dárky, které přišly přímo pod stromeček.