ÚvodBohouš z Luční boudy se nám ozval

Když před pěti dny se objevil Bohouš z Luční boudy u nás v družině, nikdo netušil, že budeme s jeho návštěvou pokračovat dál. Tehdy nám Péťa přinesl do družiny knihu Bohouš z Luční boudy, která obsahuje jen několik pohádek a my u Veverušáků se dali hned do čtení.

Přečetli jsme několik pohádek a řekli si, že bychom mohli Bohoušovi poslat pozdrav, který by obsahoval nejen přání, ale i několik obrázků. I ty jsme zvládli namalovat. A druhý den jsme je poslali Bohoušovi. A co bylo dál? To by nikdo nečekal! A stalo se.

Je úterý 10. 3. a nás po praxi čeká velké překvapení. Během odpolední praxe nám přichází balík, opravdu velký balík, který přivezla pošta. Nemůžeme do něj hned, až po skončení. Je adresován Veverušákům. Každý je napnutý, už kdyby ta praxe skončila a my se dověděli, co tam je. A je to tady. Balík je adresovaný Veverušákům a odesilatelem je Bohouš z Luční boudy. Cože? To není možné! Tak rychle. Už se nemůžeme dočkat. Nejprve poděkování, které patří Péťovi za jeho dobrý nápad, seznámit nás s knihou a pak nápad nás všech, poslat Bohoušovi pozdrav z Berouna. První rozbalování pochopitelně patří Péťovi. Ani ten nemůže uvěřit. Balík je opravdu hodně těžký. Rozbalujeme, rozbalujeme. Dostáváme se na jádro věci a vidíme. Knihy – Bohouš z Luční boudy, několik magnetek, hrací karty, pexeso, a další dvě knihy Příběh Luční boudy a Příběh Labské boudy. A zase budeme mít co dělat, budeme číst. K tomu ještě několik připínacích placek na oděv s Bohoušem z Luční boudy. No to je paráda. Děti se diví a nikdo tomu nechce ani věřit. Takové krásné překvapení pro nás Bohouš připravil. Tak si knihy prohlížíme, podíváme se na krátký úryvek a pokračovat budeme příště. Už nás napadá, co pošleme Bohoušovi my, z Berouna. Jeho návštěva u nás byla nevšední. Bohoušku, děkujeme a my se ještě ozveme!

no images were found