ÚvodBřezen – měsíc knihy, Březen – měsíc čtenářů – knihkupectví

K projektu Březen – měsíc čtenářů se svými aktivitami každoročně přidává i naše školní družina. Letos se již jedná o 11. ročník této akce.  Akce, která podporuje čtenářskou gramotnost.

V týdnu od 2. 3. – 6. 3. 2020 se vystřídaly děti družiny se svým oddělením prohlídky knihkupectví Kanzelsberger v Palackého ulici, pod Plzeňskou branou. Zajímavý a poučný projekt byl uspořádán za pomoci tohoto knihkupectví, které nás srdečně v prostorách obchodu přijalo a vždy nám vyšlo vstříc k uskutečnění akce. Děti se podrobně seznámily s prodejem knih, s jejich žánry, se spisovateli, s nejprodávanějšími knihami. Jejich zvídavé dotazy zodpověděli pracovníci obchodu a děti byly nadmíru spokojené. Velkou radost měly děti i z toho, že si dle vlastního výběru a zájmu, mohly zakoupit knihu. Ve všech odděleních se vždy krátké úryvky z knih pročítaly. Mnohdy se v četbě pokračovalo i po příchodu do družiny. Děti měly možnost představit zakoupené knihy svým kamarádům a z nich přečíst ukázku. Náš cíl během tohoto týdne byl jistě splněn. Šlo nám o to, abychom u dětí vzbudili zájem o knihy, ale především o četbu. K tomu nám dopomohly i prodavačky z obchodu.
Krom prohlídky obchodu s knihou, proběhla u Veverušáků další akce společně s částí dětí 4. oddělení. Náš spolužák Péťa Zelinka přinesl do družiny knihu, kterou obdržel od rodičů a nedávno ji přečetl. Jde o knihu Bohouš z Luční boudy. I my jsme ke knize sedli a přečetli si 3 pohádky, ve kterých budeme ještě pokračovat. V knize se nachází pouze 5 pohádek. Ale dalším naším úkolem bylo namalovat psa Bohouše, který je bernardýn. V závěru knihy jsme zjistili, že obrázky můžeme jako pozdrav zaslat Bohoušovi na Luční boudy. A to se také stalo. Obrázky putovaly za Bohoušem. Tak uvidíme, zda se Bohouš dětem ozve.
Týden v měsíce března je za námi a za námi i je i projekt družiny – Březen – měsíc knihy, Březen – měsíc čtenářů. V odděleních do konce měsíce budou jistě probíhat i další akce, které vyvrcholí v závěru měsíce jako každým rokem. Proběhne Andersenovo odpoledne.

no images were found