ÚvodInformace pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče (školní rok 2020/2021)

logo školy

Vážení rodiče, milí prvňáčci!

Už se moc těšíme, až vás všechny budeme moci přivítat v naší škole. Věříme, že už se nemůžete dočkat  až se stanete opravdovými školáky.

Váš první školní den připadne na  úterý 1. září 2020. Sejdeme se v naší škole v 8.00 hodin v učebně 1. třídy (1.patro – nová budova). Nebudeme potřebovat aktovku – bude to pro všechny velký slavnostní den. Přijde vás přivítat vedení školy, seznámíte se s ostatními novými spolužáky, s učebnou a vyberete si místa, kde budete sedět. Výuka bude do 8.45h.

Určitě již chystáte vše potřebné, protože toho opravdu není málo. Ale ve škole pro vás připravíme spoustu pomůcek, aby ta příprava byla o něco snadnější.

Zde je seznam všeho, co ve škole dostanete:

pastelky trojhranné 6 ks, tužka grafitová trojhranná č. 1 a č. 2, pero Tornádo, voskovky 6 ks, modelovací hmota 200 g, vodové barvy  12 barev,  štětec kulatý č. 10, štětec plochý č. 12

Dostanete samozřejmě také nové učebnice – slabikář, písanky, matematiku, prvouku, písmenka, číslice a také notýsek, do kterého budeme zapisovat naše úspěchy.

Zbývá ještě několik důležitých věcí, které si musíte připravit doma:

  • lehká školní aktovka, nejlépe s pevnými zády
  • desky na písmenka a číslice
  • přezůvky, nejlépe bačkorky s bílou podrážkou a sáček na ně (bude viset v šatně)
  • na tělocvik cvičky, tenisky na hřiště, tričko, mikinu, tepláky a kraťasy v látkovém sáčku (bude pověšený na háčku u lavice)
  • na kreslení budeme potřebovat zástěrku nebo větší tričko, skleničku na vodu či kelímek s uzávěrem (na vodu), podložku na modelování, igelitovou podložku na lavici (pod výtvarné práce). Všechny potřeby na výtvarnou výchovu budeme mít ve třídě uložené v kufříku.

V první školním týdnu se také ve čtvrtek 3. září 2020 od 15,30h bude konat první třídní schůzka, kde společně s paní učitelkou proberete vše potřebné, aby se vám v naší škole líbilo.

V září se těšíme se všemi na shledanou!

 

Mgr. Hana Řeřichová                                                         Mgr. Alena Smolková

zást. ředitelky školy                                                            třídní učitelka