ÚvodOdpoledne s Tomem a Jerrym

V době jarních prázdnin jsme si všichni připomínali 80. výročí od vstupu na obrazovky v roce 1940. Bylo to 10. 2. Tom a Jerry jsou legendární dvojice zapřisáhlých nepřátel a nejlepších kamarádů v jednom. Jednotlivé epizody získaly v průběhu let nominaci na Oscary. Nerozlučná dvojice kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu věčně soupeří, dělají si naschvály, spojují síly proti společnému nepříteli a následně se zase nenávidí. Doslova jde o hru na kočku a myš, která je obsažena ve 163 epizodách rozdělených do tří sérií. V šedesátých letech minulého století vznikla jedna ze sérií v Praze, v rukou českých animátorů ze studia Bratři v triku. Pro všechny zde byli kocour s myší naprosto neznámí a seriál se u nás začal vysílat až mnohem později.

Proto dnes u nás ve školní družině jsme odpoledne věnovali kocouru Tomovi a myšáku Jerrymu. Naše soutěžní odpoledne proběhlo zpočátku jako vyprávění některých příběhů, které jsou u dětí velmi oblíbené. Nezapomněli jsme si i připomenout historii vzniku Toma a Jerryho. Pak se již šlo soutěžit. V první části jsme měli najít správné odpovědi na 10 otázek, kde jsme měli i možnosti odpovědí. Ve druhé části jsme hledali v osmisměrce jména dalších postav, které se v průběhu seriálů objevili. Po splnění tohoto úkolu jsme měli přiřadit ke jménům druhy zvířat. To bylo pro některé z nás o něco složitější. Třetí část byla formou bludiště, kdy Tom se snaží lapit Jerryho. Čtvrtou soutěží bylo skládání rozstříhaného obrázku jako puzzle. Každá skupina měla k dispozici 4 druhy obrázků. V páté soutěži jsme museli zapnout naše mozkové závity a snažili jsme složit verše na téma Tom a Jerry. Verše se podařily všem a my, je navzájem obodovali. Poslední šestá soutěž byla pro jednotlivce a naším úkolem bylo namalovat Toma a Jerryho. Vše jsme zvládli velice dobře a pak následovalo vyhodnocení. A jak to dopadlo?
1. místo – 2. skupina – 45 bodů
2. místo – 4. skupina – 40 bodů
3. místo – 3. skupina – 39 bodů
4. místo – 1. skupina – 28 bodů
Vítězům malá odměna a všem poděkování za velkou snahu při práci být co nejlepší.

Tom a Jerry
Tom a Jerry kamarádi jsou,
mlátí se však pánvičkou.
Někdy to nejsou kamarádi,
opravdu nejsou k pohledání.
1. skupina ŠD Beroun – Závodí

Tom a Jerry
Jerry před Tomem utíká,
smetana se při tom rozlívá.
Jerry je nejlepší myšák,
Tomovi naskočí na chyták.
Žere moc rád sýry,
ve kterých jsou díry.
Tom je modrá kočička,
má zelená očička.
Je to velké nemehlo,
dělá binec, jo, jo, jo.
Jerry je velký chytrák,
Tom je velký hlupák.
Pes zachránil myšku,
teď si leží v pelíšku.
Pes je velký zachránce,
běžel kolem kravince.
2. skupina ŠD Beroun – Závodí

Tom a Jerry
Tom a Jerry nemají se rádi,
navzájem se zlobí,
dělají si naschvály.
Panička přijde a říká:
„Tak už dost!
Už je toho trochu moc.“
3. skupina ŠD Beroun – Závodí

Tom a Jerry
Tom a Jerry prohání se,
Tom každou lumpárnu slízne.
Jerry v povzdáli kouká se,
každý den něco, stát musí se.
Jinak to není dobrodružství.
Tom Jerry zábavní jsou,
a dobří kamarádi také jsou.
4. skupina ŠD Beroun – Závodí

Verše byly vytvořeny dětmi ve skupinách ŠD Beroun – Závodí, Komenského 249 v rámci odpoledne věnované Tomu a Jerrymu, kteří slaví 80. výročí.

no images were found