ÚvodPohádkové odpoledne

Již druhým rokem v měsíci únoru probíhá ve školní družině „Pohádkové odpoledne“. V loňském roce jsme toto odpoledne věnovali spisovateli Františku Nepilovi, kdy od jeho narození uplynulo 90 let. V letošním roce pokračujeme a dnes bylo věnováno spisovatelce Boženě Němcové. Od jejího narození uplynulo již 200 let. I zde bylo na co vzpomínat.

Pátek, 7. 2. 2020, škola končí, následují jarní prázdniny, ale ve školní družině probíhá již po druhé „Pohádkové odpoledne“, věnované spisovatelce Boženě Němcové. Myslíme si, že Božena Němcová si zcela jistě zaslouží naši pozornost. A my, se chceme o ní dozvědět co nejvíce. Toto odpoledne bude probíhat formou soutěží ve skupinách. Dělíme se na skupiny a hned začínáme první soutěží. O životě Boženy Němcové zcela určitě toho víme dost. Ale Co se přihodilo, to z nás nikdo nečekal. Do připraveného životopisu spisovatelky se zapletl vítr a rozfoukal napsaný text. Naším úkolem bylo v devíti větách zjistit životopis Boženy Němcové. Za správné řešení byly přidělovány body, ale body jsme získali i za rychlé řešení. Ve druhé soutěži skládáme puzzle z pohádky a naším úkolem je i zjistit, o jakou pohádku se jedná. Každá skupina měla jiné puzzle a vždy po skončení skládání nastal kolotoč a my si puzzle vyměnili. Každá skupina měla složit 4 pohádky. Vše opět bodujeme. Ve třetím kole soutěže je naším úkolem přiřadit k obrázku z pohádky správný její název. To některým trvalo delší dobu, ale nakonec všichni poznali. Opět zapisujeme body a přistupujeme ke čtvrté soutěži. Naším úkolem zde bylo poznat pohádku a napsat její název z přečteného krátkého úryvku. Některé pohádky nám trvalo poznat delší dobu. Ale v závěru jsme se s tím všichni poprali. Společně si kontrolujeme a zapisujeme body. Tím skončily vědomostní okruhy z pohádek Boženy Němcové a my jdeme na vyhodnocení. Jak to tedy opravdu skončilo?
1. místo 2. skupina 37,5 bodů
2. místo 3. skupina 27 bodů
3. místo 4. skupina 24 body
4. místo 1. skupina 19 bodů
Po vyhodnocení předání drobných odměn a blahopřání vítězům. Následuje krátká přestávka a jdeme na druhou část našeho odpoledne. Děti z 2. oddělení naší družiny malovaly ilustrace k pohádkám a paní vychovatelka z těchto obrázků vytvořila „Pohádkové puzzle“. Zasedáme po skupinách do středu družiny, rozdělujeme obrázky. Pak následuje rozlosování, kdo začne první a soutěž může začít. Tak jak se zdálo, že hra pexesa bude velmi rychlá, nebylo tomu tak. Nakonec jsme se přeci jen probojovali do konce. A jak dopadla tato soutěž?
1. místo 3. skupina
2. místo 2. skupina
3. místo 4. skupina
4. místo 1. skupina
Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast na dnešním „Pohádkovém odpoledni“.

no images were found