ÚvodBavíme se zeměpisem

Jsme rádi, že na naší škole zeměpis děti baví. Během ledna proběhlo ve všech třídách na 2.stupni naší školy školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěžilo se ve třech kategoriích – 6.ročník, 7.ročník a 8.-9.ročník.

Školní účast byla hojná, avšak okresního kola se mohli zúčastnit jen vítězové kategorií. Proto jsme se na okresní kolo olympiády 21.2.2024 vydali ve složení Alena Raková, Jonáš Lepič a Václav Tejkl.

Žáci za celé soutěžní dopoledne absolvovali celkem tři zeměpisné testy. Každý z testovaných celků byl zaměřen na jiné dovednosti – práci s atlasem, orientace v zeměpisných problémech a také test znalostní.

Příjemným překvapením bylo, že žáci byli po zeměpisném maratonu plní elánu a cestou zpět do školy společně probírali témata, která se v testech objevila.

Protože pořadatel okresního kola – SVČ Domeček Hořovice – měl opravy testů dobře rozvržené a výsledky jsme se dozvěděli velmi rychle.

Všechny potěšilo umístění Václava Tejkla na krásném 3.místě v kategorii pro 8.-9.ročník ZŠ. Pořadatelé ho odměnili diplomem a nechyběla kniha se zeměpisným tématem

I naši další reprezentanti se umístili na velmi pěkných, i když “nemedailových” místech.

Václavovi gratulujeme a všem třem účastníkům zeměpisné olympiády děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Zeměpisná olympiádo, těšíme se na tebe zase za rok nashledanou!