ÚvodChemická soutěž 2022/23

Školního kola chemické soutěže, které proběhlo v týdnu od 14. do 18. listopadu 2022, se zúčastnilo 16 žáků z 8. a 9. ročníku. Do 2. kola na MSŠCH v Praze, kterého se zúčastnilo celkem 348 žáků pražských i mimopražských základních škol a gymnázií, postoupili z naší školy 3 nejúspěšnější soutěžící, kteří takto popsali dojmy ze soutěže.

Dne 14.12.2022 jsme se zúčastnili druhého kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR na Masarykově střední škole chemické v Praze. Test obsahoval jednodušší otázky, ale samozřejmě také mnoho složitých a záludných úloh. Jsem ráda, že jsem se mohla soutěže účastnit, jelikož mi přinesla mnoho nových zkušeností, a navíc jsem navštívila školu, na kterou bych se asi při žádné jiné příležitosti nepodívala. Mé umístění mě mile překvapilo.

Tereza Špírková

Dne 14.12. jsme měli příležitost zastupovat naši školu v druhém kole chemické soutěže ,,Hledáme Nejlepšího Mladého Chemika”. Společně s panem Mgr. Antonínem Vlčkem jsme podnikli výlet do pražské Masarykovy střední chemické školy. Po příjezdu do budovy jsme se uchýlili do učeben a napsali si šedesátiminutový test. Po napsání testu jsme se zúčastnili přednášky o prvopočátcích periodické tabulky a jejím zdokonalování. Tento výlet byl pro nás určitě velmi přínosný a vážíme si toho, že jsme měli tu příležitost reprezentovat právě naši školu v této soutěži.

Ondřej Kondrčík

Soutěž, které jsem se zúčastnil, mi přišla velice zajímavá a poučná. Překvapilo mě, že některé úkoly byly velice jednoduché, ale byly tu samozřejmě i úkoly mnohem těžší. Se svým umístěním jsem byl velice spokojen, i když bylo někde v půlce uchazečů. Též mě zaujala škola, kde se tato soutěž odehrávala.

Pavel Řáda

Jsem rád, že zástupci naší školy v soutěži obstáli nejen v konkurenci se žáky z jiných základních škol, ale i se žáky gymnázií.

Antonín Vlček