ÚvodFinanční gramotnost

Jak hospodařit s penězi? Mnozí z nás neví. Proto v projektovém dni navštívily čtvrtou a pátou třídu odbornice na finance a naučily nás to.

5.10. probíhala v naší třídě akce o hospodaření s penězi vedená lektorkou Viktorií Šimůnkovou a virtuálním poradcem Rosťou Rozpočtářem. Nejprve jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina si vymyslela fiktivní postavu, která žije sama. Tak přišli na svět Tea Linhartová, Tedy Potter, Tonda …, Ondra Vlček, Sabrina Spelman, Markéta Cibulková a Luna Veselá.

Děti pro ni vybraly ubytování a způsob dopravy do zaměstnání. Vklad do kasy byl 22 tisíc, s kterými jsme hospodařili. Pronajali jsme si dům či byt, nakoupili auta. Sestavili jsme jídelníček na týden, nacenili jsme všechny potraviny a znásobili 4 týdny. Postava nesměla hladovět, tak na potravinách se nemohlo moc šetřit. Navštěvovali jsme průběžně naši makléřku a vybírali z různých nabídek. Někdo se rozšoupnul a překročil rozpočet. Pak obtížně řešil vzniklou situaci. Na závěr však naše postavy přeci jen něco ušetřily. Nejvíce Tea Linhartová.

Za získané chechtáky jsme si mohli v reálném obchůdku nakupovat. Den utekl rychle, aniž bychom postřehli konec vyučování.

no images were found