ÚvodJeště jedno odpoledne se svatým Martinem

Uplynulo již několik málo dnů od svátku svatého Martina, kterého jsme všichni společně v odděleních oslavili. Přesto ještě dnes zavítal svatý Martin do 2. oddělení Veverušáků. Praktikantky si pro nás připravily odpolední program, ale trochu jiný. A my si svatého Martina opět připomenuli.

Po skončení výuky a po obědě odchází děti z 2. oddělení do své družiny. Zde na ně již čeká parta studentek SPgŠ Beroun, která se ještě vrací ke svatému Martinovi. Nejprve krátké povídání o Martinovi a jeho životě mírně zaskočil i praktikantky, neboť děti dokázaly na otázky velmi dobře reagovat a přinesly do společné besedy i jiné zajímavosti. Poté jsme si společně připomenuli legendu o svatém Martinovi, ale i několik pranostik, které se k tomuto datu vztahují. Potom si již prohlížíme sedm obrázků svatého Martina. Po krátké chvíli je naším úkolem seřadit tyto obrázky tak, jak jde daná legenda. Přišli jsme na to, že jeden obrázek chybí.
V další části našeho odpoledne jdeme na soutěže. V textilním sáčku máme uloženy předměty a ve dvojicích přistupujeme k jejich poznání hmatem. Pokud zjistíme, jdeme ke své skupině a napíšeme to, co si myslíme, že jsme měli. Postupně se všichni vystřídají, ale postupně se změní i předměty. Těch bylo celkem šest. Společně si vyhodnotíme a připíšeme body do našeho bodování. Po ukončení této soutěže odcházíme na školní hřiště. Zde se trochu rozpohybujeme a opět zasoutěžíme. Přibydou další body. Nad naším hřištěm proletěly husy a při letu jim vypadaly nějaká pírka. Opět soutěží skupiny proti sobě v známá písmenkové štafetě. Naším úkolem bylo složit heslo, které písmena tvořila. A jak znělo? „SVATÝ MARTIN NA ZIMU VEZL BÍLOU PEŘINU.“ Opět obodujeme a jdeme na poslední soutěž. Tu jsme si opravdu užili. Následovala soutěž skupin mezi sebou v jízdě na „bílém koni svatého Martina“. Ale pozor. Kůň nebyl bílý, nýbrž žlutavý. A víte proč? Protože bylo bláto. Kůň nám přivezl déšť.
V samém závěru spočítáme body a vyhlašujeme vítěze. A jak to tedy dopadlo? Na 1. místě se umístila 2. skupina, na 2. místě 1. skupina a 3. místo obsadila 3. skupina. Blahopřejeme, a ještě malá odměna všem. Dnešní odpoledne se svatým Martinem jsme si opravdu užili.