ÚvodMedvědím klukům je již 22 let

Medvědí kluci Kuba a Matěj z Městské hory slaví dnes, 13. ledna 2022 své 22. narozeniny. Toto letí, nedávno byla ještě miminka a dnes už jsou to chlapáci. Před pár lety dostávali občanský průkaz, o něco později byli již plnoletí. Ach, jó …

Dnešní oslava těchto narozenin byla trochu jiná než ty minulé. Trochu ji narušila pandemická situace, ale přesto byla. Této oslavy se zúčastnily i děti z 1. oddělení naší školní družiny, které pracují pod vedením paní vychovatelky Jany Novákové. Ty ještě, než odcházely na Městskou horu si přečetly krátký úryvek z knihy Václava Chaloupky – Méďové. Chvíli jsme si povídali i o panu Chaloupkovi, který se stal „maminkou“ našich malých chlupáčů a natočil pro nás děti Večerníček Méďové. A potom již jdeme rychle za Kubou a Matějem, abychom o něco nepřišli. Přicházíme do cíle, kluci se pohybují již ve výběhu a hlavním vchodem k nim přistupují jednotliví gratulanti. Nechybí mezi nimi ani pan Václav Chaloupek, který by si jistě jejich oslavu nenechal ujít. Společně s ním přichází i představitelé našeho města a další gratulanti. Naši oslavenci dostali od četných gratulantů a hostů hroznové víno, meloun a též si pochutnávali každý na svém dortu. Pan Chaloupek zavzpomínal na své prvopočátky s malými miminky a je velice rád, že i po těch letech ho naši miláčkové poznají. A to je co říci. Všichni přítomní přejí našim klukům Kubovi a Matějovi, aby byli dlouho a dlouho v pořádku a byli tu s námi v Berouně, co nejdéle. Vždyť patří k Berounu jako naši talismani.
Závěrem se děti sešly i s panem Chaloupkou, který se nejen s námi vyfotografoval, ale předal nám krásný „medvědí kalendář“ na rok 2022. My všichni mu za něj velmi děkujeme a věříme, že se za rok opět na Městské hoře sejdeme.