ÚvodOkresní kolo Olympijského odznaku

Ve středu 24. 4. 2024 se již tradičně zúčastnili žáci naší školy  Okresního kola Olympijského odznaku na stadionu Lokomotivy Beroun. Přes 270 sportovců a sportovkyň okresu Beroun soutěžilo ve čtyřboji, který se skládal z trojskoku z místa, hodem medicinbalu vzad, 2 min přeskoky přes švihadlo a 2 min leh-sedy. Všichni bojovali o co nejlepší výsledky za jednotlivce a současně i za tým školy. Naši žáci se umístili v týmech na 12. místě a za jednotlivce postupují do krajského kola ve Slaném 3 žáci – Jakub Vostárek se svým 1.místem v kategorii 2014, dále Felix Bratršovský na 2. místě a doplní je Karolína Jungová s 2. místem v soutěži dívek. Je nutné vyzdvihnout 3. místo Patrika Vostárka, dále 3. místo Roberta Baloga a ještě jedno 3. místo Barči Vokurkové. Ocenění sportovci získali s medailí i zajímavý příběh její výroby. Vylovené plasty v mořích a oceánech daly základ pro výrobu těchto olympijských medailí. Mnoho sportovců si vyzkoušelo tuto soutěž poprvé a již nyní se těší na další ročník, kdy si budou moci poměřit síly se svými kamarády z jiných škol. Všichni žáci, kteří soutěžili, si zaslouží velký obdiv a poděkování za úspěšnou a pohodovou reprezentaci naší školy. V soutěži učitelů, za mohutného podporování svých žáků, vyhráli p. učitel Kalivoda a pí. učitelka Berková, oba  shodně obsadili 1. místa.