ÚvodSněží, sněží, sněží…

A je to tady! Na to se těšili všichni účastníci lyžařského výcviku. Dnes celý den v Bedřichově sněží. Uvidíme, zda nám to vydrží až do odjezdu. Vždyť lyžařský výcvik bez sněhu nelze.

Je 5. 1. 2022 a v Bedřichově po budíčku zjišťujeme, že sněží. To je super. Rychle uklidit, hygiena a snídaně. Opět „švédský stůl“, ze kterého si můžeme vybrat každý dle své chuti. Po snídani převléknout, sbalit výzbroj a výzbroj a autobus na nás již čeká. Nasedáme do autobus, do kterého jsme si ještě předem srovnali lyže. A jedeme! Náš cíl je SEVERÁK. Sníh na svahu zůstává ležet, my se obouváme a čekáme na další pokyny.
Zahájení lyžařského výcviku, přerozdělení do družstev, poučení o bezpečnosti a chování na sjezdovce a vleku. Následoval nácvik nebo zdokonalování lyžařských dovedností (sjezd oblouky, bezpečné zastavení atd.), pro někoho první pohyb na lyžích, jiní se snažili zdokonalit své lyžařské umění. Po čtyř hodinách jsme všichni docela i unavení, začíná se ochlazovat a my odcházíme zpět. Následuje oběd, polední klid, sprchování a pak se vracíme zpět do jídelny. Zde proběhla beseda první pomoci na horách. Zajímavé povídání, co se může stát a jak se k situaci pak stavíme my. Nyní nás čeká již večeře, chvíle osobního volna a opět zajímavé hry a soutěže. Dnes jsme sehráli finálový turnaj v „souboji slepých rytířů“. Milé překvapení, kdy ve finálovém klání se na 1. místě umístil Josef Patera, 2. místo patřilo Pavlu Řádovi a 3. byl Vojta Fořt. Dnešní večer nám rychle uběhl. Nyní jen hodnocení dne, program na zítra a rychle do pelíšků. Bylo toho dost! Tak nyní „dobrou noc a sladké sny“.