ÚvodSportování v družině pokračuje

Týden míčových her měl minulý týden skončit, ale děti v družině se sportu nezbavují a pokračují ve sportovním zápolení dál. Ani nám moc nevadí teplé počasí. Sport je sport za každého počasí.

Poslední týden školního roku sportovní aktivity pokrčují. Po skončení školních povinností a po obědě odchází děti do družiny. Zde pro ně je připraven turnaj ve florbale. Rozdělujeme se do 4 skupin, tak jako vždy. Nejprve trochu poučení o bezpečnosti, aby zbytečně nedošlo k úrazu. Vždyť prázdniny jsou tady coby dup. Potom rozlosování, kdo s kým bude hrát a pak již pravidla hry, trochu přizpůsobena věku dětí. Pravidla jsou dána a my jdeme do boje. Jako první nastupuje proti sobě skupina 3 a skupina 2. Boj je jednoznačný. Jak vidíme a sledujeme hru, lépe si vede skupina 3. A tak o skončení časového limitu vyhrála skupina 3 a tím postupuje do finále. Chvíle pauza, a do boje kráčí skupina 1 proti skupině 4. Boj je velmi vyrovnaný, dlouhá doba hry je bez branek. Ale v samém závěru však vítězí skupina 4 a postupuje proti skupině 3 do finálového souboje. Přesto nejprve hrají prohraní o 3. a 4. místo. Do hry nastupuje skupina 1 proti skupině 2. Hra začala a po uplynutí časového limitu se s velkým rozdílem dostala na 3. místo skupina 1.

Po krátké přestávce jdeme do boje. Nastupuje proti sobě skupina 3 a 4. Zde došlo i na penalty a po nich vítězí skupina 3. Trojka se raduje, skupina 4 je trochu zklamaná. Ale vždyť je to jenom hra. Odkládáme hokejky a jdeme na nástup a vyhlášení výsledků. Jak to tedy ve finiši dopadlo?

  1. místo 3. skupina
  2. místo 4. skupina
  3. místo 1. skupina
  4. místo 2. skupina

Vítězům blahopřejeme, ostatní všem děkujeme za účast. A ještě pro všechny malá odměna.

A aby toho nebylo málo, vyhlásili jsme výsledky finálového klání za všechny soutěže. A právě zde, je výsledek velice zajímavý. Nikdo by ani netušil, že boj je tak vyrovnaný a že máme dvě 1. místa a dvě 2. míta. Shodné body vše vyřešily.

  1. místo – skupina 3 a skupina 4
  2. místo – skupina 1 a skupina 2

Ještě jednou blahopřejeme za krásné a vyrovnané klání.