ÚvodSvětový den první pomoci

Světový den první pomoci se od roku 2000 koná vždy druhou sobotu v září. V letošním roce tento významný den připadl na 10. září. A tak děti naší školní družiny si jej připomenuly v pondělí 12. 9. 2022. Světový den první pomoci vyhlašuje Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Akci organizuje u nás ČČK s dalšími partnery.

Dnes odpoledne jsme se všichni společně sešli na školním hřišti a mezi sebou přivítali instruktora ČČK a bývalého hasiče, pana Miroslava Hrbáčka. Ten pro nás společně s našimi vychovatelkami připravil krásné odpoledne i s ukázkami poskytování první pomoci. Každý z nás měl možnost si vyzkoušet nepřímou srdeční masáž, ale i ošetření drobného poranění a obvazování.
Nejprve jsme si připomenuli telefonní čísla pro služky Integrovaného záchranného systému – záchranka, policie, hasiči. Vyzkoušeli jsme si, jak voláme o pomoc záchranku, na co nesmíme zapomenout, aby se vědělo, kde se nacházíme. Po krátkém úvodním slově jsme se rozdělili na dvě skupiny a prakticky si každý vyzkoušel poskytnutí první pomoci.
Nesmíme podceňovat poskytnutí pomoci, neboť nikdy nikdo neví, kdy on sám bude tuto pomoc potřebovat. Proto i my v družině této důležité činnosti věnujeme velkou pozornost.