Mezinárodním dnem dětí začíná týden oslav literatury pro děti a čtení dětem. Cílem Týdne čtení dětem je jejich motivování k soustavnému čtení a rozvoji lásky ke knihám. Tento projekt je impulsem školám, školkám, knihovnám a celkově všem lidem, aby se věnovali podpoře dětského čtenářství. Celé Česko čte dětem je projekt, jehož cílem je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb pomocí čtení. Kampaň vznikla v roce 2006.
Do projektu Celé Česko čte dětem se velice brzy po jeho vzniku se zapojila i naše školní družina. Každým rokem během školního roku si děti v odděleních školní družiny čtou. Paní vychovatelky vybírají knihy vhodné věkovému složení v oddělení. U starších dětí se střídá paní vychovatelka s dětmi. Vždy na závěr přečtené knihy proběhne beseda o tom, co si děti z četby zapamatovaly, mnohdy i soutěž. Již tradičně v měsíci červnu ukončujeme Týdnem čtení dětem. Stejně tomu bylo i letos.
V odděleních si povídali o knihách, které během roku přečetli, kreslili hlavní postavy a v 1. oddělení luštili i pohádkový kvíz. Potom proběhla krátká beseda o tom, které knihy se jim líbily a proč, jaké knihy si přečetli doma a zda je mohou doporučit i ostatním k přečtení.
1.oddělení akci Týden čtení dětem zakončilo venku u elektrárny, kde četli pohádku Františka Nepila „Jak se čerti žení“ z knihy Pohádkový svět. Úkolem bylo pozorně poslouchat text pohádky. Potom stejnou část pohádky přečetla paní vychovatelka a vynechávala postupně v textu dvacet slov. Děti měly za úkol napsat vynechaná slova, která si zapamatovaly. Na závěr jsme soutěž zhodnotili a vyhlásili výsledky. A jak to dopadlo?
1. místo – 2. skupina 19 slov
2. místo – 3. a 4. skupina 18 slov
3. místo – 1. skupina 17 slov
Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za účast.
Takto proběhl Týden čtení dětem v naší školní družině, i když každé oddělení denně čte v odpočinkové části po obědě.



