ÚvodTýden s rodiči a prarodiči se vydařil na 1

Hrdou školou byl na úterý 20.2. 2024 vyhlášen Den s rodiči a prarodiči. Naší škole se tento nápad zalíbil natolik, že jsme se rozhodli hned pro celý týden. A nelitujeme.

Navštívilo nás několik rodičů a prarodičů, kteří si dali záležet s přípravou, vytvořili různé prezentace, přinesli ukázat své vlastní výrobky, hovořili o svých zážitcích z dob jejich povinné školní docházky, tématem byla i zajímavá povolání, kterým se spousta rodičů věnuje (třeba hodně zajímavý pro žáky byl např. Minecraft, kterým se dá živit).

A jak konkrétně jsme trávili čas? Vyráběli jsme přívěsky na klíče, také krásné svíčky, povídali si o tvoření filmů a pohádek, o umělé inteligenci, hologramech, o včelařství, bankovnictví, o napsané knize, o výrobě gramofonových desek, o průvodcovství a vlacích, cestovali jsme po Americe, poučili jsme se o první pomoci, dozvěděli jsme se o renovaci krásných staročeských saní, které byly o adventu vystaveny na náměstí Joachima Barranda (určitě má spousta z nás doma fotečku s nimi), také jsme dostali tipy na trávení přestávky (a věřte, že to jde to i bez mobilů), četlo se z oblíbených knih, nahlédli jsme pod pokličku závodních běhů, viděli jsme retro hračky a učebnice z dob minulých, vyzkoušeli jsme si fyzikální pokusy a navštívil nás i pan projektant.

Jednalo se o vzájemné sblížení a obohacení se navzájem za účasti nás všech – vedení školy, pedagogického sboru, žáků, a tedy hlavně i rodičů a prarodičů. A o to šlo v této akci především. Všem zúčastněným rodičům a prarodičům velice děkujeme, vážíme si jejich stráveného času, bylo nám nesmírnou ctí.  Hlavní cíl “poukázání hrdosti na své předky spojený se zábavou” byl splněn. Týden s rodiči a prarodiči se vydařil tedy na 1!