ÚvodVzpomínkové odpoledne věnované večerníčkovým hrdinům

V úterý 18. dubna se do školní družiny na naší škole dostala informace – smutná zpráva o úmrtí již druhého večerníčkového hrdiny. Před sedmi lety odešel Vojta, tentokrát to byl Matěj. A tak jsme téměř dvě odpoledne u Veverušáků, ale i ve 3. oddělení zavzpomínali na naše kluky. Připomenuli jsme si oslavy jejich narozenin, ale i další návštěvy, na které jsme se vždy velice těšili.

Již včera v 3. oddělení jsme si četli z knihy Méďové o našich chlupáčích, vzpomínali na Večerníčka Méďové a ve stejném duchu jsme pokračovali i dnes.
Trochu jiná byla situace u Veverušáků. Ty si včera jen krátce připomenuli smutnou událost, ale dnes se jí věnovali téměř celé odpoledne. Po krátké besedě o našich kamarádech jsme si přečetli ukázku z knihy Méďové od pana Chaloupky. Pak jsme se dohodli, že si výtvarně naše kluky ztvárníme a pokusíme se jim složit krátkou básničku. Jak se řeklo, tak se udělalo. Šli jsme do toho. I když vzpomínáme i na Vojtu a Matěje, na našich obrázcích se objevuje především Kuba. Vzpomínáme, jak mu je asi smutno, a jak danou situaci zvládne. Ale snad ano. Po dokončení výtvarných děl jdeme na společné veršování. Naším cílem bylo vytvoření vzpomínkové básně, kterou jsme věnovali především Kubovi. Když bylo hotovo, šli jsme si zasoutěžit. Paní vychovatelka nám přinesla kvíz, který byl vydán v Berounském deníku s názvem: „Jak dobře známe večerníčkové medvědí bratry“. Ve skupině jsme měli za úkol odpovědět na osm otázek. Nikdo netušil, jak těžké to budou otázky, a zda se nám podaří získat nějaké body. Podařilo se. Bylo to super. A jak soutěž dopadla? Šlo nejen o rychlost, ale i správné odpovědi. A výsledky?
1. místo – 4. skupina 88 bodů
2. místo – 3. skupina 76 bodů
3. místo – 1. skupina 70 bodů
4. místo – 2. skupina 44 body
Vítězům blahopřejeme a všichni obdželi malou odměnu.

Vzpomínání na medvědy
Osmnáctého dubna v kalendáři,
smutná zpráva nám tam září.
Jeden medvídek odešel,
proto smutek nadešel.
Před sedmi lety Vojta to byl,
to poprvé nás smutek navštívil.
Dnes už je to podruhé,
Matěj už tady nebude.
Byli jsme s nimi kamarádi,
měli jsme je všechny rádi.
Oni nás též milovali,
když jsme přišli, byli rádi.
Vojta s Matějem na nás shora hledí,
my, jsme rádi, že nás vidí.
Kuba tady s námi je,
snad nám dlouho přežije.
Přejeme mu hodně zdraví,
aby byl dále hravý.
Přijdeme se na něj podívat,
a písničku zazpívat.
On se na nás podívá,
a s námi si též zazpívá.
Veverušáci, ŠD Beroun – Závodí,
Komenského 249

no images were found