ÚvodA všemu je konec

Poslední zvonění letošního školního roku. Ve třídách vysvědčení, v naší školní družině ve všech odděleních, hodnocení celoroční činnosti. Vyhlášení nejlepších v odděleních, vyhlášení nejúspěšnějších skupin v etapové hře, která jednotlivá oddělení provázela celým školním rokem.

Hodnocení v odděleních proběhlo právě dnes. K činnosti se vyjadřovala nejen paní vychovatelka, ale i děti si mohly říci svůj názor. Kdo chtěl měl možnost sdělit, co se mu líbilo a co ne. A pak jsme se všichni vrhli na vyhodnocení. Naše zvědavost je velká. Vyhlašovaly se výsledky nejen v celoročním bodování jednotlivců, ale i nejlepší skupiny, které dorazily v celoročním putování do cíle.

V etapové hře Cesta lesem 1. oddělení naší školní družiny se na 1. místě umístila 1. skupina – Ledňáčci, 2. místo obsadila 2. skupina Lišky a na 3. místě skončila 4. skupina Sovy. Bodování jednotlivců bylo tentokrát rozděleno na dvě části. Zvlášť pro prvňáky a zvlášť pro druháky, které společně tvořily 1. oddělení. A jak to tedy dopadlo?

 1. třída:
  1. místo Eninger Mikuláš
  2. místo Jakub Stromský
  3. místo Klára Nováková
 2. třída:
  1. místo Platon Khrol
  2. místo Antonín Macourek
  3. místo Lucie Dvořáková

Ve 2. oddělení u Veverušáků se v letošním roce putovalo s lesními skřítky po lese. Úkoly, které děti ve hře plnily, byly ze všech činností školní družiny, především však z přírodovědné činnosti. A nebylo jich málo – výtvarná činnost, pracovně technická, společensko – vědní, literární, ale i tělovýchovná. Děti nejen ztvárnily přírodu a zvířata, ale skládaly i verše a psaly pohádky. Z této oblasti jsme se zúčastnili nejméně 12 přírodovědných soutěží. A jaké jsou výsledky: na 1. místě se umístila skupina 2, na 2. místě skupina 3 a na 3. místě skupina1. Zajímavé a vyrovnané však byly i výsledky v bodování jednotlivců. A jak to dopadlo?

 1. místo – Eliška Dvořáková
 2. místo – Václav Církva
 3. místo – Viktorka Csiriková
 4. místo – Leonardo Chouliaras
 5. místo – Alexandr Emil Balog

Za své dobré výsledky děti obdržely odměny, diplomy za bodování jednotlivců, ale i diplomy v etapové hře. Všichni pak obdrželi Diplom za předvedené znalosti a dovednosti ve školní družině.

Hodnocení probíhalo i ve 3. a 4. oddělení. Etapová hra byla nazvána Cesta do vesmíru. Děti putovaly vesmírem, plnily různé úkoly a své výsledky zamalovávaly do vesmírné mapy. Na dnešním odpoledni jsme si vyhlásili výsledky a pořadí jednotlivých skupin. Jak to dopadlo? 1. místo – 3. skupina raketa Pouštník, 2. místo – 1. skupina raketa Zlatý Ronaldo, 3. místo – 4. skupina raketa Špičák.  V bodování jednotlivců se na 1. místě umístil Jakub Hazuka, 2. skončil Fanda Svoboda a 3. místo patřilo Kryštofu Butovičovi. Po vyhlášení výsledků následovalo předání diplomů a malá odměna.

K hodnocení celoroční činnosti přistoupilo i 4. oddělení.  Etapová hra Cesta vesmírem  byla dokončena právě dnes. Skupiny Nasa, Měsíčkové, České hvězdy a Rakeťáci  se dnes utkali v posledním klání. Než jsme přistoupili k soutěži, povídali jsme si o tom, co jsme zažili v družině, co se povedlo, co se líbilo i co se nelíbilo. Vesměs všechny děti byly v družině spokojené. a nyní již jdeme soutěžit.  Nejprve byl kvíz o tom, co se děti během roku o vesmíru dozvěděly. Vše probíhalo formou hry Pravda nebo lež. Výsledky této soutěže byly vyrovnané. Proto musela začít ještě jedna hra. Děti na chodbě školy měly najít obrázky všech planet naší sluneční soustavy, ale mezi nimi i názvy vymyšlených planet.  Ani tato hra nepřinesla vytoužené výsledky a museli jsme opět použít doplňující kvíz o vesmíru. A to již rozhodlo všechno. Vítězem se stala 4. skupina Rakeťáci. Na druhém místě skončila 2. skupina Měsíčkové. Na třetím místě se umístila 3. skupina České hvězdy. Děti byly odměněny za celoroční činnost diplomy, vesmírnými omalovánkami a malými věcnými dárky. Bylo nám spolu všem dobře a teď se již těšíme na prázdniny.