ÚvodBerounský koláč

Berounský koláč v letošním roce i s hrnčířskými trhy se konal již po deváté. Do roku 2019 jsme ho všichni znali pod názvem Koláčofest. Jde o přehlídku souborů z České republiky, Německa a Polska.

Folklorní festival se konal dnes 13. 5. 2023 na Náměstí Joachima Barranda. Je to již 9. ročník tohoto festivalu, kterého se pravidelně zúčastňuje i „taneční kroužek“, který pracuje pod školní družinou a který vede zkušená paní vychovatelka Jana Nováková. Každým rokem nás překvapí svým vystoupením.
Ne jinak tomu bylo i dnes, kdy si děti během celého roku připravují toto vystoupení. Děti z tanečního kroužku předvedly své tanečky před ostatními dětmi družiny v tělocvičně školy. Bylo to krásné a nyní již veřejné vystoupení na Berounském koláči. Scházíme se u školy a společně s rodiči a vychovatelkami odcházíme na Náměstí Joachima Barranda. Než jsme nastoupili my, před námi bylo ještě vystoupení dětí z mateřské školy. Po jejich ukončení nastupuje nás taneční kroužek. Na lidové písně „Já jsem muzikant“, „Muzikanti, co děláte“, „Stála basa u primasa“ a „Vstávej synku“, proběhlo taneční vystoupení. Po ukončení děti odchází za potlesku z jeviště. Velkou pochvalu za vzornou reprezentaci si zaslouží: Zuzana Nosková, Beátka Stejskalová, Lucka Dvořáková, Sára Brůnová, Ariadni Chauliara, Natálie Karbušická, Amálka Sládková, Eliška Dvořáková, Terezka Václavková, Milana Zhytnyk, David Tůma, Jakub Paur, Lucka Charvátová, Verunka Košťálková, Viktorka Boušková a Adélka Kubalová.

no images were found