ÚvodBerounský koláč

Současně s Jarními hrnčířskými trhy již několik let probíhá na Náměstí Joachima Barranda folklorní slavnost Berounský koláč. Té předcházel Koláčofest, a před ním Staročeské máje. O nejlepší Berounský koláč soutěží berounské hospodyňky, které se v soutěži prezentují svým nejlepším výrobkem.

Letošní ročník Berounský koláč je opět součástí Jarních hrnčířských trhů a konal se právě dnes 11. května. Kromě folklorních souborů se jej zúčastní i některé MŠ v Berouně a ZŠ Beroun – Závodí. Závodskou školu prezentuje taneční kroužek, který pracuje při školní družině pod vedením vychovatelky Jany Novákové. Děti z kroužku se na toto vystoupení pozvolna připravují od začátku školního roku. Pro kroužek je účast na akci Berounský koláč vyvrcholením celoroční práce. V letošním roce se našeho vystoupení zúčastnili: David Tůma, Jakub Paur, Jakub Hazuka, Eliška Dvořáková, Anna Burešová, Lucie Dvořáková, Michaela Hazuková, Terezka Hojačová, Viktorie Teličková, Ariadni Chouliara, Van Le, Adelína Nelup a Klára Nováková. Jejich vystoupení si zasloužilo opravdu velký potlesk.

Poděkování patří nejen dětem, ale i paní vychovatelce, ale i vám, vážení rodiče, kteří naši činnost podporujeme. Děkujeme!