ÚvodDrážďany a Königstein slavily u žáků úspěch

Osmáci a deváťáci si z poznávacího výletu do Německa odnesli spoustu zážitků. Zájem o návštěvu Drážďan a pevnosti Königstein byl velký, naplnili jsme dva autobusy! První byl vypraven ve středu 29. května a druhý následoval v pátek 31. května.

V areálu pevnosti Königstein se každý podle svého mohl pokochat romantickými vyhlídkami na Labe, navštívit vnitřní expozice, obhlédnout historické budovy či ochutnat speciality místních občerstvení, ale také si mohl ověřit své znalosti německého jazyka.

Roli průvodkyně Drážďany na sebe vzala paní učitelka Miroslava Petříková, hlavní organizátorka výletu. Chopila se jí jako pravá profesionálka, a účastníkům se tak dostalo zajímavého výkladu o památkách a historii města. Prohlédnout si mohli i nachystané dobové fotografie.

Hladovci a po nákupu prahnoucí žáci se také dočkali. Na závěr výletu mohli prozkoumat jedno z drážďanských nákupních center a třeba porovnávat kvalitu českých a německých hamburgrů.

A jako bonus připojujeme malou ochutnávku z žákovských komentářů akce, sešlo se mnoho kladných hodnocení a milých slov! Děkujeme všem, co se tak úžasně rozepsali.

“Moc se mi tam líbilo. Kéž bychom měli více takových výletů. Zatím nejlepší výlet za posledních 9 let, co tady jsem.”

“Königstein – krásná pevnost v Sasku, která leží na řece Labi. Má krásné prostranství, zahrady a lesík. Moc se mi tam líbilo. Doufám, že se tam ještě jednou podívám a byla bych ráda, kdyby se tam mohli podívat i budoucí žáci.”

“Drážďany – nádherné město s bohatou historií během 2. světové války, kdy bylo bombardováno a požár byl tak veliký, že byl vidět až z Čech (údajně).”

“Za mě to bylo hezké, určitě bych jela znovu. Cena mi přišla normální, možná i o něco levnější, než jsem čekala.”

“Výlet bych doporučil, líbil se mi autobus a celkově byl výlet dobře naplánovaný.”