ÚvodPodzimní prázdniny na Kavčích horách

V letošním roce slaví „Telka“ 70. výročí vzniku. Na Kavčích horách k této události byla instalována nová výstava. A tak děti naší školní družiny toto výročí oslavily dnes s „Telkou“.

První den podzimních prázdnin a děti školní družiny odjíždí do Prahy na Kavčí hory. I když začátek naší akce byl opravdu zapeklitý, přesto jsme vše zvládli k našemu prospěchu. Místo v osm hodin odjíždíme v 8,45 hod, do cíle však přijíždíme včas dle našeho plánu. Nejprve svačina, potom trochu úvodního slova a můžeme vstoupit, prosím! Interaktivní expozice pro celou rodinu „Telka slaví 70“ nám ukázala více než čtyřicet oblíbených pořadů, které byly odvysílány v poslední době.

Nechybělo zde Studio Kamarád, postavy z večerníčků – Maková panenka a Víla Amálka, Star Dance ani filmová tvorba. Zájemci si vyzkoušeli diktát se Zdeňkem Svěrákem. Nahlédli jsme do zákulisí televizního světa. Celá výstava je rozdělena do tematických částí a zahrnuje historické i současné pořady. Děti si zatančily s hvězdami Star Dance, potkaly Sněžného draka. Každý, kdo výstavu navštíví, může zavzpomínat na svůj oblíbený pořad. Součástí výstavy je i expozice, nazvaná Labyrint pražského podzemí. Zde jsme se setkali s nejznámějšími postavami, loutkami nebo dekoracemi z legendárních Broučků, Pata a Mata, Jáji a Páji. Krom pohádek jsou zde i různé kvízy pořadů Toulavá kamera, Kočka není pes nebo i recepty z oblíbené soutěže Peče celá rodina.

Po dvou hodinách odcházíme do další místnosti, kde si každý z nás může koupit něco na památku. Ať jsou to knihy, omalovánky, bludišťáky, ale mnoho dalších suvenýrů. Když máme nakoupeno, loučíme se a odcházíme na autobus. Ještě před tím následovala svačina, dodání tekutin a odcházíme, abychom včas dojeli do Berouna. Nikdo z nás neví, jaká bude cesta zpět. Cesta nám utekla velice rychle, nic závažného nebylo a my jsme již u školy. Zde na nás už čekají rodiče, a tak se postupně rozcházíme.

Oslavili jsme s „Telkou 70“ a zítra se opět sejdeme. I druhý den podzimních prázdnin si užijeme. Výlet do Prahy se nám líbil a my máme na co vzpomínat.

no images were found