ÚvodTýden míčových her ve školní družině

Tradiční akcí, která je oblibou u dětí družiny, je „Týden míčových her“. Probíhá vždy v polovině měsíce června a zúčastňují se ho všechna naše oddělení. Vždyť bez pohybu se nedá žít. To by byla velká nuda. A tak hurá na věc!

Týden míčových her v letošním školním roce započal ve čtvrtek 9. června a pokračoval i druhý den. Přestože jsme si mysleli, že toho v tomto týdnu zvládneme více, dostalo se pouze na dvě finálové soutěže. První byla vybíjená a druhým byla kopaná. Slavnostní zahájení po skupinách ze všech oddělení, není pro nás nic nového. Jistota je, že se prostřídají všichni účastníci akce ze všech oddělení a že to bude alespoň trochu spravedlivé.
V prvním dnu jsme započali turnaj ve vybíjené. Po slavnostním zahájení jsme se seznámili s pravidly hry, kterou jsme časově omezili a hrajeme 2×7 minut. Vždy v polovině se vyměnily strany a vyměnili se někteří hráči, kteří ještě nehráli. Po organizačních otázkách přistupujeme k rozlosování. Jako první nastupuje 1. skupina proti 4. skupině, ve druhém kole pak 2. skupina proti 3. skupině. Po sehrání turnaje pak pokračujeme dál, kdy hra pokračuje prohraní proti prohraným o 3. a 4. místo, a ve druhém kole pak vyhraní proti vyhraným o 1. a 2. místo. Nyní již nezbývalo nic jiného než začít bojovat. A jak to nakonec dopadlo a kdo postoupil samotného finále? O 3. a 4. místo bojovala skupina 4 a 2, kdy na 3. místě skončila 2. skupina. 4. skupina byla na 4. místě. Zbývalo již odehrát jeden zápas o prvenství, ale počasí nám nepřálo. Obloha se zatáhla a začalo pršet. Dohrání proto proběhlo až dne 10. 6. 2022. K souboji proto dnes po zahájení dne nastoupila 1. skupina proti 3. skupině. Nastal velký boj mezi skupinami, neboť každý chtěl být vítězem. A jak to nakonec dopadlo? 1. místo obsadila 1. skupina a 2. místě skončila 3. skupina. Po skončení hry proběhlo hned vyhlášení výsledků a všem drobná odměna.
Krátká přestávka, a jdeme pokračovat v další finálové soutěži, kterou je kopaná. Nejprve rozlosování, seznámení s pravidly a bezpečnou hrou, aby nedošlo k úrazu. V této soutěži nejprve nastoupila 1. skupina proti 3. skupině, v dalším kole pak 3 proti 4. V dalším kole opět nastupují nejprve prohraní a po nich vítězové. Krásná kopaná, kterou si zahrála i děvčata. A jak to vše dopadlo?
1. místo 2. skupina
2. místo 4. skupina
3. místo 3. skupina
4. místo 1. skupina
Po ukončení zápasu vyhlášení výsledků a rozdání drobných odměn. A tak polovinu Týdne míčových her máme za sebou. Příští týden pokračujeme, ale bez dětí z 2. oddělení. Ty budou ve škole v přírodě.

no images were found